Za vínom do Šenkvíc 2021

Spolu s vami oslávime jubilejný 10. ročník!
19. jún 2021 od 12:00 – 22:00 v Šenkviciach

Srdečne vás pozývame vychutnať si príjemný deň v spoločnosti priateľov a milovníkov dobrého vína v Šenkviciach. Tento rok je výnimočný – spolu s vami oslávime jubilejný 10. ročník podujatia Za vínom do Šenkvíc. Brány podujatia otvoríme už 19. júna 2021, tak neváhajte a pridajte sa k nám. Pripravili sme pre vás program plný zážitkov. Hurá do Šenkvíc!

O podujatí

Spoločne so šenkvickými vinármi vám už 10 rokov zdieľame našu radosť a lásku k vínu. Podujatie Za vínom do Šenkvíc je určené pre všetkých milovníkov poctivého slovenského vína, ktorí ocenia priateľskú atmosféru v čarovnej vinohradníckej obci Šenkvice. Svoje víno, pivničky, výrobné a prezentačné priestory vám predstaví 29 vinárov na 21 ochutnávkových stanoviskách. Podujatie Za vínom do Šenkvíc je príležitosť spoznať začínajúce, malé, stredné aj veľké vinárstva Malokarpatského kraja a nahliadnuť do priestorov vinárstiev, ktoré sú pre verejnosť počas roka neprístupné. Spolu s vami podporujeme poctivú prácu a tradíciu slovenského vinárstva.

Na čo sa môžete tešiť na jubilejnom 10. ročníku podujatia

Tento rok sme si pre vás pripravili bohatý program plný zážitkov. Môžete sa tešiť na tradičnú slovenskú kuchyňu s ochutnávkou miestnych špecialít podľa receptúr starých šenkvických babičiek, jazdy na konskom koči, tombolu s bohatými vinárskymi cenami, súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia a samozrejme, na vašu obľúbenú šenkvickú muziku. Pre veľký úspech na predošlých ročníkoch vás budú tento rok na podujatí sprevádzať až tri kapely.

Novinkou tohto ročníka je predajná výstava šenkvických umelcov, kde sa vám predstaví Soňa Kozáková s pôvabnými šperkami a objektami malých rozmerov, vyrábaných zlatníckou technikou a prácou s drôtom, Silvia Stránska so zaujímavými dielami, ktoré tvorí metódou plstenia a v neposlednom rade budete mať možnosť vidieť akvarelové a akrylové maľby Daniela Benkiča.

Jubilejný 10. ročník podujatia je taktiež výnimočný tým, že tvárou Za vínom do Šenkvíc 2021 sú všetci patróni predošlých ročníkov podujatia, ktorí boli zvolení z radov miestnych vinárov: Peter Červenka, Karol Motyka, Tibor Ruman, Ivan Šarmir, Vincent Lacko, Ľubomír Strašifták, Jozef Kočanda st., Ondrej Somorovský.

Objavte nové aj tradičné chute vína

Vďaka podujatiu Za vínom do Šenkvíc môžete spoznať nové a vychutnať si tradičné odrody hrozna vypestované v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Aktuálnym trendom sú nové odrody tzv. PIWI, ktorých spoločným charakterom je vysoká odolnosť voči chorobám a vhodné využitie na výrobu BIO vín. Výnimočnú pozornosť nielen slovenských, ale aj zahraničných milovníkov vína si získali aj nové slovenské odrody viniča „novošľachtence“. Šenkvice majú veľký podiel na vzniku nových odrôd. V šenkvickej vinohradníckej a vinárskej výskumnej stanici vznikla najvýznamnejšia časť slovenských novošľachtencov. Viac o vinárstve a vinohradníctve v Šenkviciach a zaujímavých odrodách, ktoré môžete ochutnať na podujatí Za vínom do Šenkvíc nájdete na webovej stránke spolku šenkvických vinárov a vinohradníkov.

Vinohradnícky náučný chodník

Staňte sa vínnym turistom a príďte sa pozrieť na prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si môžete prezrieť 30 tradičných a novošľachtených odrôd viniča hroznorodého. Súčasťou náučného chodníka je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenie viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vinotéky na adrese: Chorvátska ulica 105, Šenkvice.

Zoznam zúčastnených vinárov na podujatí:

1 Miko Miroslav
2 Klamo Matúš
3 Ruman Tibor
4 Figura Ľubomír
5 Bartoš Michal
6 Stríž Daniel
7 Sunny Winery
8 Kocanda Jozef st.
9 Kocanda Jozef ml.
10 Vinárstvo Kukumberg
11 Augustinič Jaromír
12 Jančariková Monika
13 Kúkel Pavol
14 Sommini Winery
15 Vinárstvo KOZARA
16 Víno Jurášek
17 Víno DIOUS
18 Motyka Karol
19 Durčovič Imrich
20 Jančo Jozef
21 Lacko Vincent
22 Kakalík Marek
23 Kakalík Michal
24 Bobulles Samuel Hacaj
25 Bočko vinárstvo
26 Augustinič Emil
27 CARPATE DIEM
28 Karpatská perla
29 BOVINEL

Vstupenky

Rezervujte si svoje miesto na podujatie už dnes a využite našu špeciálnu ponuku.

Od 1.6.2021 do 12.6.2021 sú všetky zakúpené vstupenky za zvýhodnenú sumu 24€!

Od 13.6.2021 platí štandardná cena vstupenky 27€.

Platbu kartou prostredníctvom partnerov:

  

V cene vstupenky je zahrnutá degustačná taštička s katalógom vinárov, 40ks degustačných kupónov, 2ks bonusových lístkov na nákup vína v hodnote 8€ a neobmedzená kyvadlová doprava medzi jednotlivými ochutnávkovými stanoviskami.

 

Podujatie pripravujeme v súlade s aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Vzhľadom na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID-19 je do predaja uvoľnených maximálne 750 vstupeniek.

Aktuálne platné opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19 môžete sledovať na stránke: https://automat.gov.sk/pezinok

Upozornenie: Organizátor je povinný viesť evidenciu divákov (meno, priezvisko, dátum narodenia, adresa trvalého pobytu a telefonický kontakt) a kupujúci zaplatením vstupenky udeluje organizátorovi súhlas na spracovanie osobných údajov vyššie uvedenom rozsahu.

Doprava

Doprava na podujatie je individuálna. Medzi ochutnávacími stanoviskami je zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava minivanmi a vláčikom blaváčikom.

Aby ste si mohli vychutnať všetky slasti, ktoré vám podujatie ponúka, odporúčame využiť dopravu vlakom alebo autobusom. Aktuálny cestovný poriadok nájdete na stránke www.cp.sk

Hlavní organizátori

 Podujatie pre vás pripravuje Spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice v spolupráci s Kultúrnym a informačným strediskom a Obecným úradom Šenkvice. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

O Spolku vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach

Sme občianske združenie, ktoré zastrešuje viac ako 30 aktívnych členov z radov vinárov, vinohradníkov a priateľov vína. Hlavným cieľom činnosti spolku je rozvoj a udržiavanie vinárstva a vinohradníctva v Šenkviciach. V rámci svojej činnosti organizuje viaceré vinárske podujatia – najvýznamnejším je Za vínom do Šenkvíc. Okrem iného sú to letné sobotné ochutnávky vín, Deň burčiaku, nominačná výstava vín, semináre pre svojich členov, vinárske zájazdy do rôznych kútov Európy ako aj pravidelná séria hodnotení zdravotného stavu vín členov spolku.

Kontakt

Spolok vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach, sídlo Vinohradská 68, Šenkvice, www.zavinomdosenkvic.sk, Ing. Ľuboš Petrík, petrik@zavinomdosenkvic.sk

ĎAKUJEME A TEŠÍME SA NA VÁS!