Za vínom do Šenkvíc

Šenkvickí vinári otvárajú na jar svoje vinice pre všetkých návštevníkov už po trinástykrát. Príďte 27. apríla 2024 do Šenkvíc a vychutnajte si vína garantovaného pôvodu.

27. apríl 2024 od 12:00 – 22:00 v Šenkviciach

Srdečne vás pozývame vychutnať si príjemný deň v spoločnosti priateľov a milovníkov dobrého vína v Šenkviciach. Pre návštevníkov všetkých vekových kategórií sme pripravili program plný zážitkov až do neskorých hodín.

O podujatí Za vínom do Šenkvíc

Spoločne so šenkvickými vinármi vám už 13 rokov zdieľame našu radosť a lásku k vínu. Podujatie Za vínom do Šenkvíc je určené pre všetkých milovníkov poctivého slovenského vína, ktorí ocenia priateľskú atmosféru v čarovnej vinohradníckej obci Šenkvice. Svoje víno, pivničky, výrobné a prezentačné priestory vám predstaví 31 vinárov na 25 miestach. Podujatie Za vínom do Šenkvíc má každoročne svojho patróna. Patrónom 13. ročníka je dlhoročný šenkvický vinár a Jaromír Augustinič. Podujatie Za vínom do Šenkvíc je príležitosť spoznať začínajúce, malé, stredné aj veľké vinárstva Malokarpatského kraja a nahliadnuť do priestorov vinárstiev, ktoré sú pre verejnosť počas roka neprístupné.

Vstupenky

Rezervujte si svoje miesto na podujatie už dnes a využite špeciálnu ponuku. Vstupenky je môžete zakúpiť iba online. Degustačnú taštičku s pohárom si vyzdvihnete v deň podujatia.

Predpredaj vstupeniek je do 14.4.2024 za zvýhodnenú cenu 27€.

Po tomto dátumu bude cena vstupenky 29€

Vstupenky je možné zakúpiť v deň podujatia v KIS Šenkvice (námestie G. Kolinoviča) v čase od 12:00 do 15:00 hod.

Doprava

Doprava na podujatie je individuálna. Medzi ochutnávacími stanoviskami je zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava minivanmi a vláčikom blaváčikom.
Aby ste si mohli vychutnať všetky slasti, ktoré vám podujatie ponúka, odporúčame využiť dopravu vlakom alebo autobusom. Aktuálny cestovný poriadok nájdete na stránke www.cp.sk.

Hlavní organizátori

Podujatie pre vás pripravuje Spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice v spolupráci s Kultúrnym a informačným strediskom a Obecným úradom Šenkvice. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky, malekarpaty.travel, slovakia.travel, Bratislavského samosprávneho kraja a sponzorov.

     

O Spolku vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach

Sme občianske združenie, ktoré zastrešuje viac ako 30 aktívnych členov z radov vinárov, vinohradníkov a priateľov vína. Hlavným cieľom činnosti spolku je rozvoj a udržiavanie vinárstva a vinohradníctva v Šenkviciach. V rámci svojej činnosti organizuje viaceré vinárske podujatia – najvýznamnejším je Za vínom do Šenkvíc. Okrem iného sú to Letné sobotné ochutnávky vín, Deň burčiaku, nominačná výstava vín, semináre pre svojich členov, vinárske zájazdy do rôznych kútov Európy ako aj pravidelná séria hodnotení zdravotného stavu vín členov spolku.

Kontakt

Spolok vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach, sídlo Vinohradská 68, Šenkvice, www.zavinomdosenkvic.sk, Ing. Ľuboš Petrík, petrik@zavinomdosenkvic.sk

TEŠÍME SA NA VÁS V ŠENKVICIACH!