CARPATE DIEM

Adresa: Nádražná 55, Šenkvice
tel.: +421 903 685 288
web: www.carpatediem.sk, ww.facebook.com/carpatediem/
e-mail: vino@carpatediem.sk
Otv. hodiny: Po telefonickej dohode

Popis:Sme malé rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré vzniklo v roku 2012 a plynule pokračuje vo výrobe vína z hrozna z vlastných malokarpatských viníc, s produkciou 20 – 25 tis. fliaš ročne.

Naše vinohrady, s celkovou rozlohou 5,3 ha, sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v modranskom vinohradníckom rajóne v katastri obce Šenkvice a mesta Modra.
Ročník 2018 bol pre vinárstvo prelomový. Po 5 rokoch tvrdej práce sme ponúkli zákazníkom prvú – panenskú úrodu z našej doposiaľ najväčšej výsadby – 4,6 ha, nachádzajúcej sa v Modre, lokalita Šnaudy.

Pestované odrody: Nitria, Hron, Tramín červený, Devín, Pálava, Muškát moravský, Hibernal

Vína z vinárstva CARPATE DIEM odrážajú charakter našich viníc, z ktorých surovina pochádza. Sú obhospodarované metódou integrovanej ochrany. V rámci ochrany pred chorobami viniča používame len konkrétne zákonom povolené druhy prípravkov, žiadne jedy, insekticídy ani herbicídy.
Vďaka technologickým postupom výroby sme docielili, že hladina histamínu v našich vínach je veľmi nízka až nulová. Zostatková hodnota histamínu vo väčšine vín vinárstva je na úrovni, ktorú tolerujú aj histaminici.