Sommini Winery

Adresa: Kozare 22, Šenkvice
tel.: +421 918 499 216, +421 904 860 653
e-mail: juraj.somorovsky@centrum.sk

web: www.facebook.com/somminiwine

http://sdv.sk/vinarstva/117-sommini-winery.html

otv. hodiny: po telefonickom dohovore

Popis:

Vinárstvo v dnešnej podobe vzniklo v roku 2017, ale vychádza ešte z pôvodného VS – Somorovský, Vinohradníctvo a vinárstvo, ktoré založil Juraj po skončení vysokej školy v roku 2011, aby nadviazal na tradíciu dorábania vína v rodičovskej vinici a malej pivničke so svojím dedom a otcom.

Naším zámerom je v tejto tradícii pokračovať a cieľom je dorábať kvalitné víno z hrozna urodeného výlučne v Malokarpatskom regióne. Chceme stále ostať skôr „mini“ vinárstvom s osobným prístupom, kde sa dôraz kladie na kvalitu a dobré vzťahy so zákazníkmi. Keďže kvalita sa rodí vo vinici, chceme postupne zvyšovať plochu vlastných vinohradov, aby sme boli schopní túto kvalitu priamo ovplyvňovať. Naším cieľom je dorábať kvalitné vína v menších množstvách s dôrazom na kvalitu a pôvod hrozna z Malých Karpát, najmä z Modranského vinohradníckeho rajónu. Do akej miery sa nám to darí, už necháme na Vašom posúdení.

Odrody: Veltlínske Zelené, Pinot Gris, Muškát Moravský, Pesecká Leánka, Tramín Červený, Cabernet Sauvignon Blanc de Noir, Cabernet Sauvignon Rosé, Cabernet Sauvignon.

Ročná produkcia:  5000 ks fliaš.