ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC 2018

28 April 2018
14:00 - 22:00

Šenkvice sú najväčšou vinohradníckou obcou v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a patria medzi najväčšie vinohradnícke obce na Slovensku. Je tak pochopiteľné, že vinohrady, víno a jeho ochutnávanie patria k miestnej kultúre rovnako ako dýchanie k životu. Šenkvice sa nachádzajú iba necelých 30 minút cesty vlakom od Bratislavy aj Trnavy.

Spolok vinohradníkov a vinárov v spolupráci s KIS a obecným úradom Šenkvice Vás srdečne pozýva v sobotu 28. apríla 2018 od 14:00 do 22:00 hod. na podujatie Za vínom do Šenkvíc 2018. Návštevníci môžu degustovať vína z produkcie 32 najmä miestnych vinárov a vinárstiev na 21 degustačných stanoviskách. Medzi najznámejšie miestne vinárstva patria Karpatská Perla, Repa Winery, Víno Bočko, Vinárstvo KOZARA, Fitz&Petrík vinárstvo. Podstatou podujatia je však stretnutie priaznivcov vína hlavne s malými vinármi zo Šenkvíc, ktorých vína nie sú štandardne dostupné a môžete ich ochutnať iba na tomto podujatí.

Počas podujatia bude spríjemňovať ochutnávanie vín v pivničkách šenkvická folklórna muzika. Návštevníci si budú môcť pozrieť tradičné remeslá a ochutnať jedlá našich dedov a babičiek. A tiež sa za poplatok previezť na konskom koči. Súčasťou podujatia bude aj pečenie býka s jeho degustáciou. Nebude chýbať ani  tombola s „vinárskymi“ cenami a prvý krát aj súťaž o najlepšie vinárstvo a top vína podujatia. Novinkou a skutočným lákadlom bude kyvadlová doprava medzi pivnicami bratislavským VLÁČIKOM BLAVÁČIKOM.

Cena vstupenky je 25€. Vstupenka zahŕňa degustačnú taštičku, ktorá obsahuje 40 degustačných kartičiek a 2 ks bonusov na nákup vína po 4€ (spolu 8€), degustačný pohár, katalóg vinárov s mapou pivníc a pero. Návštevník ochutnáva vzorky na jednotlivých stanoviskách výmenou za degustačné kartičky. Jedna degustačná kartička spravidla predstavuje jednu vzorku vína. Nepoužité kartičky možno vymeniť spolu so bonusmi za fľaše vína.

Predpredaj vstupeniek bude realizovaný prostredníctvom jedného z najväčších predajných portálov www.ticketportal.sk (online kartou), tiež prostredníctvom špecializovanej aplikácie wisomm.com (online kartou) a po novom aj na novozriadenej webstránke www.zavinomdosenkvic.sk (bankovým prevodom na účet).

Zoznam zúčastnených vinárstiev:

1 Miko Miroslav
2 Klamo Matúš
3 Figura Ľubomír
4 Bartoš Michal
5 Kocanda Jozef st.
6 Kocanda Jozef ml.
7 Ruman Tibor
8 Vinárstvo Kukumberg
9 Augustinič Jaromír
10 Jančaríková Monika
11 Fekete a syn
12 Stríž Daniel
13 Sommini Winery
14 Fitz&Petrík vinárstvo
15 Vinárstvo KOZARA
16 Víno Jurášek
17 Motyka Karol
18 Durčovič Imrich
19 Jančo Jozef
20 Lacko Vincent
21 Zdenek Baška
22 Augustinič Emil
23 Kakalík Marek
24 Kúkel Pavol (hosť Devín)
25 NAVIN Jozef Navara (hosť Veľký Biel)
26 Víno DIOUS
27 Sýkora Fine Wines (hosť Limbach)
28 Bočko vinárstvo
29 Karpatská perla
30 repa winery
31 BOVINEL
32 Adam Repa & Braňo Bakiča